احتراما به اطلاع كليه هموطنان عزيز می رسانیم تا اطلاع ثانوی بدلیل ویروس کرونا ارسال به شهرستان نخواهیم داشت. 

تفاوت میان کاغذ A4 و Letter

این مورد را ارزیابی کنید
(8 رای‌ها)

شاید گاهی برای شما پیش آمده باشد که بعد از دریافت فایلی اقدام به پرینت آن کرده باشید و بعد متوجه شوید پرینت شما با ابعاد اولیه فایل متفاوت بوده است. این امر ممکن است به دلایل زیادی اتفاق بیفتد. برخی از این عوامل عبارتند از: انواع مختلف سیستم عامل ها و ورژن های مختلف آنها، انواع مختلف از نرم افزارهای ایجاد مستندات با ورژن های گوناگون، انواع مختلف پرینترها با تنظیمات اولیه متفاوت خصوصا هنگامی که تنظیمات آنها از حالت پرینت جوهر افشان به پرینت پرینت لیزری تغییر داده میشود.

در کشور آمریکا و کانادا در اکثر موارد سایز (اندازه) یک مستند برای چاپ یا ایجاد اولیه، US Letter با ابعاد 210 و 297  میلی متر است و  این در حالی است که در سایر کشورها اغلب سایز استاندارد یک مستند A4 با ابعاد 210 و 297 میلی متر میباشد.

با نگاهی به ابعاد این دو کاغذ مشخص است که آنها با توجه به سایز چندان متفاوت نبوده و حتی گاهی این تفاوت سایز قابل اغماض می باشد:

در حال حاضر استفاده عمومی از کاغذ Letter به جای A4 به عنوان سربرگ رسمی و قطع کاغذ رایج چاپگرها و دستگاه‌های تکثیر، مشکلات زیادی را در مکاتبات بین المللی اروپا با آمریکا و کانادا و حتی انگلستان ایجاد کرده است.

با توجه به اینکه اندازه کاغذ A4 از عرض ۶ میلی‌متر کوچکتر و از طول ۱۸ میلی‌متر بزرگتر از اندازه کاغذ Letter است،  با در نظر گرفتن محدوده سربرگ می‌توان تمام اطلاعات درج شده بر روی کاغذ A4 را روی کاغذ Letter چاپ کرد، به همین دلیل دانشگاه‌ها در ایالات متحده به طور چشمگیری از کاغذ A4 استفاده می‌کنند. یکی از دلایل این امر آن است که چون بیشتر مقالات کنفرانس‌های بین‌المللی که در خارج از آمریکا برگزار می‌شود در قالب A4 تدوین میشوند و بسیاری از ژورنال‌ها و قالب کنفرانس‌ها نیز در قطع کاغذ A4 استاندارد سازی می شوند، لذا در آمریکا و کانادا نیذ بصورت آکادمیک استفاده از کاغذ A4 رواج بیشتری یافته است.

برای آنکه اطلاع یابید که بهترین سایز کاغذ برای الگوی شما کدام است، بایستی آن را در برنامه Acrobat Reader باز کرده و سپس در منوی File گزینه Properties را انتخاب کنید. در صفحه Description و در بخش Advanced گزینه Paper size سایز کاغذ شما را مشخص خواهد کرد. اگر در این بخش عدد 11.69*8.26 را مشاهده میکنید بهترین سایز برای مستند شما Letter است.

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا پایان پاییز سال 1399 اعتبار دارند.

كلیه تعرفه های سایت در صورت تحویل فوری (تحویل در كمتر از 24 ساعت كاری و يا روزهای تعطیل) دو برابر محاسبه می شود.