احتراما به اطلاع كليه هموطنان عزيز می رسانیم تا اطلاع ثانوی بدلیل ویروس کرونا ارسال به شهرستان نخواهیم داشت. 

اضافه کردن فونت به فایلهای پاورپوینت

این مورد را ارزیابی کنید
(13 رای‌ها)

در بسیاری مواقع پیش آمده است که شما بر روی یک فایل پاورپوینت کار کرده اید و می خواهید آن را به دیگران ارائه دهید. در زمان ارائه گاهی اوقات امکان استفاده از لپ تاپ شما وجود ندارد. این حالت بیشتر برای دانشجویان ارشد و دکتری و در زمان دفاع نهایی پیش می آید. چراکه دفاع نهایی را در یک سالن کنفرانس انجام می دهند و در آن سالن کامپیوتری تعبیه شده است و مسئول سالن به شما می گوید که می توانید فایل خود را در آن کامپیوتر کپی کنید و ارائه دهید. زمانیکه فایل را در کامپیوتر کپی می کنید و مشغول ارائه می شوید، آن وقت متوجه می شوید که فونت های شما بارگذاری (load) نشده اند. و زحمت های بسیاری که کشیده اید، هدر می رود. این مشکل ممکن است زمانیکه می خواهید یک محصول را ارائه دهید نیز بسیار اتفاق می افتد. چراکه بسیاری از ارگانها اجازه استفاده از کامپیوتر شخصی شما را به دلیل مسائل امنیتی نمی دهند.

راه حل این مشکل این است که شما تمامی فونت هایی که در فایل پاورپوینت خود استفاده می کنید را به فایل مورد نظر پیوست کنید. و یا اصطلاحا فونت ها به فایل مورد نظر اضافه شوند.
برای این کار پس از ویرایش فایل خود و در زمانی که می خواهید فایل خود را save کنید. مراحل زیر را انجام دهید:

1-    از منوی بالا سمت راست نرم افزار پاورپوینت گزینه Save As را انتخاب کنید.

 

2-    بعد از انتخاب مسیر، گزینه tools و سپس گزینه Save Option را انتخاب کنید.

 

 

3-      در صفحه باز شده (صفحه PowerPoint Options)، در انتهای صفحه، گزینه Embed font in the fileرا انتخاب کنید.

 

 

با انتخاب این گزینه، تمامی فونت هایی که در فایل پاورپوینت خود استفاده کرده اید، به فایل اصلی اضافه می شوند. و اگر این فایل را در یک کامپیوتر دیگری باز کنید، مشکلی پیش نخواهد آمد.

نکته ای که در اینجا وجود دارد بعضی از فونت ها لایسنس ندارند و زمانیکه می خواهید فایلی را ذخیره کنید با خطا مواجه می شوید. معمولا در فایلهای فارسی فونت های خانواده B مانند B Nazanin, B koodak, B Lotus و... مشکلی ندارند. ولی فونت های Nazanin و امثال آنها مشکل دارند و نمی توانید آنها را ذخیره کنید. لذا پیشنهاد می شود از فونت های استاندارد استفاده کنید تا با مشکل مواجه نشوید.

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا پایان پاییز سال 1399 اعتبار دارند.

كلیه تعرفه های سایت در صورت تحویل فوری (تحویل در كمتر از 24 ساعت كاری و يا روزهای تعطیل) دو برابر محاسبه می شود.