احتراما به اطلاع كليه هموطنان عزيز می رسانیم تا اطلاع ثانوی بدلیل ویروس کرونا ارسال به شهرستان نخواهیم داشت. 

چگونه یک متن را از اینترنت به درستی کپی کنیم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(26 رای‌ها)

حتما تا کنون برای شما پیش آمده است که می خواهید برای انجام یک تحقیق متنی را از اینترنت داخل نرم افزار ورد کپی کرده و آن را به استاد و یا سازمانی تحویل دهید. طبیعی است که ابتدا در اینترنت جستجو کرده و سپس متن مورد نظر را انتخاب (select) کرده و سپس داخل نرم افزار ورد paste می کنید. ولی در این شرایط می بینید که متن ها به درستی کپی نشده اند و جملات تا انتها کشیده می شوند. (شکل زیر را ببینید)

 

یک راه حل ساده برای رفع این مشکل این است که انتهای جمله ای که به این شکل قرار دارد برود و یک enter بزنید. این راه برای متن های کوتاه مناسب است ولی اگر تعداد صفحات زیاد باشد، این روش بسیار زمانبر خواهد بود.
راه حل دیگری برای این کار وجود دارد که شما به کمک آن می توانید تمامی متن ها را به پاراگراف تبدیل کنید. در ابتدا برای اینکه متوجه بشوید که متنی را که به داخل نرم افزار ورد کپی کرده اید خصوصیت پاراگراف دارد یا خیر، گزینه Show Paragraph Mark را از بالای صفحه انتخاب کنید. (شکل زیر را ببینید) همانطور که مشاهده می شود در انتهای هر متن علامت هایی مشخص می شود. این علامت ها نشان دهند این هستند که یک متن خصوصیات پاراگرافی دارد یا به صورت یک متن عادی عمل می کند.

 


حال می خواهیم کلیه متون را به پاراگراف تبدیل کنیم تا جملات آخر متن بصورت کشیده شده نباشند و به صورت عادی دیده شوند. برای این کار خاصیت Find and Replace ورد استفاده می کنیم. در ابتدا کلیدهای Ctrl+H را فشار دهید. سپس تب Replace را انتخاب کنید. در قسمت Find What می خواهیم مشخص کنیم که متون شکسته شده را (line Break) را پیدا کند. برای این کار از قسمت پایین صفحه، روی گزینه Special کلیک کرده و گزینه Manual Line Break را انتخاب کنید. همچنین می توانید عبارت ^l را تایپ نمایید. (شکل زیر را ببینید)

 

در ادامه در قسمت Replace with کلیک کرده و دکمه Special را انتخاب و گزینه Paragraph Mark را انتخاب کنید. همچنین می توانید عبارت ^p را تایپ نمایید.
در انتها با انتخاب گزینه Replace All تمامی متن خاصیت پاراگرف به خود می گیرد و به درستی نمایش داده می شود.

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا پایان پاییز سال 1399 اعتبار دارند.

كلیه تعرفه های سایت در صورت تحویل فوری (تحویل در كمتر از 24 ساعت كاری و يا روزهای تعطیل) دو برابر محاسبه می شود.