احتراما به اطلاع كليه هموطنان عزيز می رسانیم تا اطلاع ثانوی بدلیل ویروس کرونا ارسال به شهرستان نخواهیم داشت. 

دلایل ایجاد و نگارش مقالات علمی

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

امروزه ایجاد و ارائه مقالات در دنیا آکادمیک از اهمیت بالایی برخوردار است. بطوری که هر دانشجو و پژوهشگری در طی دوران تحصیل و مطالعات خود بارها و بارها به مقالات مختلف رجوع کرده و یا نتایج آموخته ها و تجربیات خود را بصورت یک مقاله به رشته تدوین در می آورد.

نویسنده یک مقاله با نوشتن یک مقاله ممکن است اهداف و دلایل گوناگونی را دنبال کند. مهم ترین دلیل نگارش مقاله نشر علم و ایده های جدید در حوزه ها و رشتهای مختلف علمی است. قطعا یکی از مهم ترین انگیزه های نویسنده مقاله مطرح شدن در حوزه علمی رشته خود است، بطوری که پژوهشگری که تعدا مقالات بیشتری داشته باشد اعتبار و ارزش علمی بالاتری را بدست خواهد آورد.
انگیزه بعدی برای نگارش مقالات، ارتقا رتبه علمی در دانشگاه ها برای اساتید است. اساتیدی که در طول فعالیت و تدریس خود مایل به ارتقا رتبه به استادیاری، دانشیاری و استاد تمامی هستند، بر اساس چهارچوبهای تعریف شده و مقررات بایستی نتایج پژوهش های خود را در قالب مقالات علمی مدون سازند.

امروزه در مقاطع مختلف تحصیلات تکمیلی و بر اساس آیین نامه های مصوب، بخشی از نمره پروژه پایانی برای ارائه مقالات در نظر گرفته شده و یا دفاع از پایان نامه کارشناسی ارشد و یا دکتری الزاما با داشتن یک یا چند مقاله علمی مرتبط با موضوع پایان نامه امکان پذیر است.

هدف بعدی در نوشتن مقالات، انگیزه دانشجویان برای ادامه تحصیل است بطوری که دانشجویانی که در طول تحصیل در یک مقطع مفالات علمی مرتبط با رشته خود ارائه داده باشند، قطعا برای پذیرش در مقاطع بالاتر خصوصا در مصاحبه علمی دارای امتیاز ویژه ای خواهند بود. همچنین برای گرفتن بورسیه تحصیلی و حتی مهاجرت به کشورهای دیگر داشتن مقالات علمی از امتیار ویژه ای برخوردار است.

گرچه در سالهای اخیر دلیل دیگری نیز برای نوشتن مقالات بوجود آمده و آن کسب درآمد است. از آنجا که برای یک مقاله داشتن چند نویسنده امکان پذیر است برخی افراد با تدوین یک مقاله، با دریافت هزینه های کلان نام بقیه افراد را به عنوان نویسنده مقاله ثبت کرده و از این راه کسب درآمد میکنند. اگرچه این روش با اهداف واقعی پژوهش در تناقض بوده و قطعا با شناسایی چنین افرادی، بایستی جلوی فعالیتهای غیر علمی و ناشایست آنان گرفته شود.

 

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا پایان پاییز سال 1399 اعتبار دارند.

كلیه تعرفه های سایت در صورت تحویل فوری (تحویل در كمتر از 24 ساعت كاری و يا روزهای تعطیل) دو برابر محاسبه می شود.