احتراما به اطلاع كليه هموطنان عزيز می رسانیم تا اطلاع ثانوی بدلیل ویروس کرونا ارسال به شهرستان نخواهیم داشت. 

دسته بندی انواع مقالات علمی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

مقالات را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد: مقالات ژورنال (مجله) و مقالات کنفرانسی

اگر بخواهیم تفاوت های این دو نوع مقاله را به سادگی شرح دهیم میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقالات ژورنال به علت اینکه داوری دقیق‌تر و طولانی تری نسبت به مقالات کنفرانسی دارند دارای اعتبار و ارزش علمی بالاتری هستند. صحت و اعتبار نتایج در مقالات ژورنال بالاتر از مقاله‌های کنفرانسی است.
  • عموما شما برای ارسال مقاله به یک ژورنال محدودیت زمانی ندارید و هر زمان مقاله شما آماده باشد میتوانید آنرا به ژورنال مربوطه ارسال کنید. اما برای ارسال مقاله به کنفرانس، معمولا مهلت ارسال وجود دارد و چنانچه مقاله در موعد مقرر شده ارسال نشود، مقاله مورد داوری قرار نخواهد گرفت.
  • در مقالات کنفرانسی بر اساس تاریخ اعلام شده در زمان بندی کنفرانس، مقاله داوری شده و نتایج اعلام میشوند در حالیکه در مقاله‌های ژورنال زمان داوری مقاله شما طولانی‌تر بوده و حتی ممکن است بر حسب نوع مجله چند سال به طول بینجامد زیرا معمولا مقاله چندین بار مورد اصلاح و تجدیدنظر داوران و نویسندگان قرار می‌گیرد و پس از طی پروسه های پیچیده داوری و اصلاح؛ حتی ممکن است در نهایت رد شود!!!
  • در مقاله ژورنال، به دلیل اینکه جزییات دقیق‌تر و مفصل‌تری از پژوهش و نتایج آن بیان می‌شود لذا معمولا محدودیتی در تعداد صفحات وجود ندارد (گرچه برخی مجلات ممکن است محدودیتی را برای تعداد صفحات اعلام کرده و به ازای صفحات اضافی مجبور به پرداخت هزینه خواهید بود) در حالی که معمولا در فرمت و قالب مقالات کنفرانسی تعداد صفحات مجاز کاملا محدود شده و در نتیجه با توجه به این محدودیت عموما بایستی به ایده یا کار اصلی پرداخت و از ذکر حواشی خودداری نمود.
  • در کنفرانس ها به منظور برگزاری و داوری مقالات هزینه ای دریافت شده و لازمه ارائه و چاپ مقالات پرداخت این هزینه میباشد (معمولا برای دانشجویان تخفیف هزینه در نظر گرفته می شود) در حالی که در اکثر ژورنالهای معتبر  که وابسته به دانشگاهها و پژوهشکده های معتبر هستند، برای داوری یا چاپ مقالات هزینه ای دریافت نمیشود. گرچه مجلاتی که دارای اعتبار علمی کمتری هستند ممکن است هزینه ای را بابت داوری و چاپ مقالات از نویسنده مقاله دریافت کنند.
محتوای بیشتر در این بخش: دلایل ایجاد و نگارش مقالات علمی »

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا پایان پاییز سال 1399 اعتبار دارند.

كلیه تعرفه های سایت در صورت تحویل فوری (تحویل در كمتر از 24 ساعت كاری و يا روزهای تعطیل) دو برابر محاسبه می شود.