دسته بندی انواع مقالات علمی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مقالات را میتوان به دو دسته کلی تقسیم کرد: مقالات ژورنال (مجله) و مقالات کنفرانسی

اگر بخواهیم تفاوت های این دو نوع مقاله را به سادگی شرح دهیم میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

  • مقالات ژورنال به علت اینکه داوری دقیق‌تر و طولانی تری نسبت به مقالات کنفرانسی دارند دارای اعتبار و ارزش علمی بالاتری هستند. صحت و اعتبار نتایج در مقالات ژورنال بالاتر از مقاله‌های کنفرانسی است.
  • عموما شما برای ارسال مقاله به یک ژورنال محدودیت زمانی ندارید و هر زمان مقاله شما آماده باشد میتوانید آنرا به ژورنال مربوطه ارسال کنید. اما برای ارسال مقاله به کنفرانس، معمولا مهلت ارسال وجود دارد و چنانچه مقاله در موعد مقرر شده ارسال نشود، مقاله مورد داوری قرار نخواهد گرفت.
  • در مقالات کنفرانسی بر اساس تاریخ اعلام شده در زمان بندی کنفرانس، مقاله داوری شده و نتایج اعلام میشوند در حالیکه در مقاله‌های ژورنال زمان داوری مقاله شما طولانی‌تر بوده و حتی ممکن است بر حسب نوع مجله چند سال به طول بینجامد زیرا معمولا مقاله چندین بار مورد اصلاح و تجدیدنظر داوران و نویسندگان قرار می‌گیرد و پس از طی پروسه های پیچیده داوری و اصلاح؛ حتی ممکن است در نهایت رد شود!!!
  • در مقاله ژورنال، به دلیل اینکه جزییات دقیق‌تر و مفصل‌تری از پژوهش و نتایج آن بیان می‌شود لذا معمولا محدودیتی در تعداد صفحات وجود ندارد (گرچه برخی مجلات ممکن است محدودیتی را برای تعداد صفحات اعلام کرده و به ازای صفحات اضافی مجبور به پرداخت هزینه خواهید بود) در حالی که معمولا در فرمت و قالب مقالات کنفرانسی تعداد صفحات مجاز کاملا محدود شده و در نتیجه با توجه به این محدودیت عموما بایستی به ایده یا کار اصلی پرداخت و از ذکر حواشی خودداری نمود.
  • در کنفرانس ها به منظور برگزاری و داوری مقالات هزینه ای دریافت شده و لازمه ارائه و چاپ مقالات پرداخت این هزینه میباشد (معمولا برای دانشجویان تخفیف هزینه در نظر گرفته می شود) در حالی که در اکثر ژورنالهای معتبر  که وابسته به دانشگاهها و پژوهشکده های معتبر هستند، برای داوری یا چاپ مقالات هزینه ای دریافت نمیشود. گرچه مجلاتی که دارای اعتبار علمی کمتری هستند ممکن است هزینه ای را بابت داوری و چاپ مقالات از نویسنده مقاله دریافت کنند.
محتوای بیشتر در این بخش: دلایل ایجاد و نگارش مقالات علمی »

درباره ما

هدف ما ارائه خدمات مطلوب به شما در کمترین زمان ممکن،‌ با ساده ترین روش و با کیفیت و قیمت مناسب می باشد. در منزل و یا محل کار بشینید، به سادگی سفارش دهید و در کوتاه ترین زمان تحویل بگیرید.

تماس با ما

آدرس: تهران، بلوار کشاورز، کوچه کبکانیان، پلاک 8 - واحد 1

تلفن: 88983304 021

موبایل: 1717 812 0935

ایمیل: info@onlinecopy.ir

ساعات تماس: 9 صبح تا 19

سفارش حضوری فقط با هماهنگی قبلی

آدرس شرکت

 

 

 

کلیه قیمت های مندرج در سایت تا انتهای سال 1396 اعتبار دارند.

Please publish modules in offcanvas position.